Борусия Дортмунд обърна Байерн с 3:2 – ВИДЕО

Борусия Дортмунд спечели Класиката на Бундеслигата срещу Байерн Мюнхен с 3:2 в един от най-вълнуващите мачове от началото на сезона в Европа. Баварците на два пъти повеждаха, но не удържаха устрема на лидера в класирането. Жълто-черните вече имат седем точки аванс пред шампиона, но само четири пред Борусия Мьонхенгладбах. Исторически погледнато Байерн никога не е наваксвал такова изоставане, за да се добере до титлата. Борусия записа осма победа от 11 мача и продължава да е единственият отбор без загуба в германското първенство.

Борусия Дортмунд - Байерн
Нойер е преодолян

Шампионите повеждаха с голове на Роберт Левандовски, но Марко Ройс два пъти изравняваше. А резервата Пако Алкасер донесе трите точки с осмото си попадение. В петата минута от добавеното време Левандовски прати топката с пета топката във вратата, но голът правилно не беше зачетен заради засада. Същото се случи и двайсетина минути по-рано.

Супер силен Байерн в началото

Байерн изигра много силни първи 35 минути в Дортмунд, като наложи тотален натиск от самото начало. Гостите можеха да поведат още във втората минута, но Загаду блокира изстрел на Левандовски. Борусия също стигна до ранна възможност за гол след груба грешка на Матс Хумелс в десетата минута. Ройс се озова сам срещу Мануел Нойер, но стреля слабо и вратарят улови.

Рибери се извинява на Аканджи, след като го е ритнал

Баварците откриха в 26-ата минута. Серж Гнабри получи топката на десия фланг и центрира към Левандовски, който отбеляза с глава. Рибери имаше шанс да покачи на 0:2, но стреля право в Хитц.

Обратът на Борусия

Лусиен Фавр отчете, че отборът му игра много предпазливо и след паузата промени това. Той смени Вайгл с Дауд, жълто-черните започнаха да пресират и да предизвикват грешки в съперника. Нойер направи първата – закъсня с излизане и спъна Ройс в наказателното поле. Потърпевшият изравни в 49-а минута.

Нойер спъва Ройс за дузпата

Равенството не се задържа дълго. В 52-ата минута Левандовски отново отбеляза с глава след центриране на Кимих. Малко по-късно Ройс пропусна да изравни. После пак той, Бруун Ларсен и Алкасер пропуснаха отлични шансове. Борусия доминираше, а Байерн изпусна контрола. Ройс обаче се реваншира в 67-ата минута, когато отбеляза със страхотен удар от движение.

Боатенг спира с отличен шпагат останалия сам срещу вратата Алкасер

Шест минути по-късно жълто-черните направиха перфектна контра. Санчо отне топката пред наказателното си поле, пусна на Ройс, той даде на Витсел, който пък изведе Алкасер сам срещу Нойер. И испанецът технично го прехвърли за 3:2.