Ерлинг Холанд, Шалке - Дортмунд

Дортмунд наказа Шалке, Айнтрахт победи Байерн

Борусия Дортмунд разгроми Шалке 04 с 4:0 в дербито на Рур. Победата е трета поред за жълто-черните в дербито. Шалке пък не вкара гол в четвърто поредно издание, което е нов негативен рекорд. Загубата оставя кралскосините последни в Бундеслигата, на 9 точки от спасението. Борусия пък е пети, на шест точки от четвъртия Волфсбург.

Джейдън Санчо откри в 42-ата минута след грешка на Стамбули. Англичанинът вкара петия си гол през 2021-а. После той асистира на Ерлинг Холанд за 0:2. Холанд вкара по много красив начин с воле от летящ плонж. Така той се разписа в трето поредни дерби.

Шалке започна по-силно второто полувреме и имаше няколко точни удара, включително удари и греда. Всичко обаче свърши в 60-ата минута след третия гол за Борусия Дортмунд. Той беше вкаран от Рафаел Герейро след хубава атака, в която бяха замесени Ройс и Бранд. Десет минути преди края Холанд вкара за 0:4 след пас на резервата Белингам. Така норвежецът вече има 43 гола в 43 мача за Борусия Дортмунд във всички турнири.

Айнтрахт отново победи Байерн

Байерн записа 22-а загуба във Франкфурт в историята си – няма друг град, където баварците са падали по-често. При предишната си визита на Айнтрахт Байерн падна с 1:5 и това доведе до смяната на Нико Ковач с Ханфи Клик и шестте спечелени трофея. И сега обаче колосът от Мюнхен нямаше отговор за вдъхновената игра на орлите.

Домакините стартираха много силно и вкараха два безответни гола. Даичи Камада откри в 12-ата минута, а после асистира на Амин Юнес за 2:0. Айнтрахт вкара два или повече гола за 11-и пореден мач. Така тимът изравни клубния си рекорд от 1977-а.

В началото на втората част дежурният си гол за баварците отбеляза Роберт Левандовски. Той вече има 26 попадения този сезон. Лидерът в класирането обаче създаде само още едно положение и не успя да изравни.

Така Байерн направи две издънки, след като спечели Световното клубно първенство в Доха. В понделник тимът едва измъкна 3:3 от новака Арминия Билефелд в понеделник.

Тимът на Ханзи Флик води с пет точки пред втория Лайпциг (49 срещу 44), но биковете имат мач по-малко – гостуване на Херта в неделя. Айнтрахт и Волфсбург са трети и четвърти с по 42 точки. Орлите имат 9 победи и равенство в последните 10 мача в Бундеслигата.