Борусия Дортмунд

Дортмунд наказа Кьолн, Хааланд влезе в историята

Борусия Дортмунд разгроми Кьолн с 5:1 в първия мач от 19-ия кръг в Бундеслигата. С трите точки жълто-черните събраха 36 и се изравниха с втория Байерн. Шампионът обаче тепърва трябва да играе срещу Шалке.

Последните два гола за тима на Лусиен Фавр вкара Ерлинг Хааланд. Той влезе като резерва и вкара два пъти в последните 13 минути. Така 19-годишният норвежец влезе в историята на Бундеслигата. Той Хааланд стана първият футболист, вкарал пет гола в първите си два мача. Преди седмица талантът дебютира с хеттрик във вратата на Аугсбург.

Борусия Дортмунд започна разгрома още в 52-ата секунда

Иначе жълто-черните откриха още в 52-а секунда. Герейро вкара след пас на Санчо. В 29-ата минута Ройс покачи на 2:0 след асистенция на Хумелс. Между двете попадения реферът отсъди дузпа в полза на домакините, но я отмени след намеса на ВАР.

Козлите не играха зле, но допуснаха твърде много грешки в защита. И в началото на второто полувреме стана ясно, че серията им от 4 поредни победи ще свърши. Санчо покачи на 3:0, а асистенцията бе на Ройс.

Ут все пак върна един гол за Кьолн в 64-ата минута. Минута по-късно на терена се появи Хааланд и довърши съперника. Любопитно е, че около головете му козлите имаха два добри шанса, но ги пропиляха.