Гьотце, Борусия Дортмунд - Байер Леверкузен

Борусия Дортмунд най-накрая спечели

Борусия Дортмунд най-накрая записа победа през февруари. Така тимът сложи край на серия от пет неуспешни мача. Жертвата бе отборът в най-добра форма през 2019-а – Байер Леверкузен. Жълто-черните спечелиха с 3:2 в истински спектакъл на „Сигнал Идуна Парк“.

Санчо отне рекорд на Лукас Подолски

Леверкузен, воден от бившия треньор на домакините Петер Бос, стоеше по-добре през първия половин час. Тимът обаче нямаше нито едно чисто голово положение. За сметка на това с втория си точен удар Борусия поведе. Загаду засече центриране от корнер за 1:0 в 31-а минута. Това бе 13-и гол този сезон, допуснат от Байер след статично положение.

Само шест минути по-късно обаче гостите изравниха. Хаверц и Фоланд направиха две двойни подавания и Фоланд вкара за 1:1. Само 60 секунди по-късно обаче Дортмунд пак ликуваше. Диало центрира отляво, Йедвай увисна, а Санчо с великолепно воле направи 2:1. Това бе деветото попадение на младия англичанин през сезона. Така на 18 години и 336 дни той стана най-младият футболист с подобно постижение в Бундеслигата. И отне рекорда на Лукас Подолски.

Готце най-накрая вкара

През второто полувреме Дортмунд бе много по-стабилен и опасен и стигна до трети гол след час игра. Негов автор бе Марио Гьотце. В понеделник срещу Нюрнберг той не вкара от шест удара, сега го направи с първия. Това бе първото му попадение като капитан на тима и четвърто през сезона.

Леверкузен обаче не се предаде и върна един гол чрез Йонатан Та. Защитникът засече центриране на Бранд от пряк свободен удар. До края обаче гостите нямаха още положения. А и гол на Борусия бе отменен заради засада на Алкасер.

С успеха жълто-черните отново имат аванс от три точки през втория Байерн Мюнхен. Леверкузен остава седми, на пет точки от четвъртото място.