Волфсбург - Борусия Дортмунд
Снимка: ЕРА/БГНС

Борусия Дортмунд мина лесно през Волфсбург

Борусия Дортмунд спечели лесно с 2:0 във Волфсбург във втория кръг след рестарта на Бундеслигата. Това бе втори пореден успех за жълто-черните след паузата заради пандемията от коронавирус. С победата Борусия се доближи на само точка зад лидера Байерн. Колосът от Мюнхен играе по-късно тази вечер с Айнтрахт. Във вторник е и директният сблъсък – Дер Класикер, когато Байерн гостува в Дортмунд.

Иначе тимът на Лусиен Фавр вкара за 0:1 с първата си опасна атака. Жълто-черните размениха над 25 паса преди в крайна сметка Герейро да вкара в 32-ата минута. Той получи отличен пас от Азар. За Герейро това бе трети гол след рестарта на Бундеслигата.

Хумелс получи контузия, Санчо изигра 25 минути

Втората част започна с принудителна смяна – Джан на мястото на Матс Хумелс. Все още не е ясно колко сериозен е проблемът на опитния защитник и дали той ще е готов за мача с Байерн. За гостите обаче имаше и добра новина. След едва 10-те минути преди седмица сега Джейдън Санчо изигра 25. При това се отчете с асистенция за 0:2. Той започна контра, след като се измъкна елегантно на центъра и изведе Хакими. Защитникът нямаше проблеми да увеличи аванса на гостите.

Вълците имаха само едно опасно положение – в началото на второто полувреме. Шефен обаче уцели греда. Освен това зелените завършиха с човек по-малко, след като резервата Клаус бе изгонен. Той игра само 18 минути.