Борусия Дортмунд

Дортмунд победи Ливърпул с 3:2 – ВИДЕО

Борусия Дортмунд победи Ливърпул с 3:2 в първия мач на червените от предсезонното им турне в САЩ. Сблъсъкът бе игран на „Нотр Дам“ в Саут Бенд, Индиана – стадионът за първи път прие футболен мач. При на 33 градуса температура на въздуха.

Мърсисайдци бяха без голяма част от основните си футболисти, включително Роберто Фирмино и Алисон, които доскоро бяха ангажирани с Копа Америка, както и Садио Мане и Мохамед Салах, които взеха участие в Купата на африканските нации.

Борусия Дортмунд наказа грешките на мърсисайдци

Играчите на Борусия наказаха грешките, които допусна неопитният състав, на който заложи мениджъра на Ливърпул Юрген Клоп. В тима му имаше само двама от тези, които спечелиха Шампионската лига преди месец и половина.

Още в третата минута Пако Алкасер откри, но в 35-та минута Хари Уилсън изравни. През втората част в рамките на пет минути германският тим стигна до нови два гола, дело на Томас Дилейни и Якоб Брун Ларсен. 15 минути преди края Райън Брюстър оформи крайното 2:3 от дузпа. Това бе четвъртият гол за 19-годишния младок в подготовката.

„Мачът бе тежък и за двата отбора. Видях много добри неща и добри индивидуални представяния, но очевидно това не е достатъчно. Допуснахме головете заради липсва на организация. Вижда се, че Борусия е по-напред в подготовката. Много сме далеч от нивото, на което трябва да бъдем“, коментира след двубоя Клоп.