Борусия Дортмунд, купа

Дортмунд разби Лайпциг и взе купата на Германия

Борусия Дортмунд е новият носител на купата на Германия. Във финала в Берлин жълто-черните разбиха Лайпциг с 4:1. Това е пети трофей от надпреварата за Борусия. Лайпциг пък изпусна шанса си да вземе първи трофей в историята си.

Жълто-черните победиха за трети път през сезона този съперник и за втори в разстояние на седмица след 3:2 в Дортмунд миналия уикенд. Борусия поведе още в петата минута чрез Джейдън Санчо. После Ерлинг Холанд вкара за 2:0, а Санчо още до паузата се разписа за 3:0. След почивката Дани Олмо върна един гол за Лайпциг. Холанд направи 4:1 малко преди края. Така той има вече шест гола в четири мача срещу биковете. И 39 попадения в 39 мача този сезон.

Джейдън Санчо пък стана първият англичанин вкарал гол на финала за купата на Германия. И на 21-години – най-младият футболист, разписал се два пъти във финал.

Треньорът на Лайпциг Юлиан Нагелсман се надяваше да стане най-младият носител на трофея. Вместо това обаче той се озова в Един Терзич. Със своите 38 години той изравни постижението на Томас Шааф. Шааф вдигна трофея на същата възраст с Вердер през 1999-а.