Кьолн - Борусия Дортмунд

Борусия Дортмунд спечели с късни голове в Кьолн

Борусия Дортмунд записа втора победа от началото на сезона в Бундеслигата. Тя обаче дойде доста по-трудно от онова 5:1 преди седмица над Аугсбург. Жълто-черните вкараха три гола в последните 20 минути на визитата си в Кьолн, за да спечелят с 3:1.

Също както и в първия кръг обаче тимът на Лусиен Фавр трябваше да наваксва. Козлите – в първото си домакинство след завръщането в елита – откриха чрез Доминик Дрекслер. Дебютантът в Бундеслигата бе една от изненадите в тима на домакините. Той се разписа в 29-ата минута с глава след корнер.

През второто полувреме Борусия натисна, но Кьолн имаше шанс да вкара за 2:0. Той обаче бе пропуснат от Антони Модест. След това Хумелс, Пако Алкасер и Ройс пропиляха възможности да вкарат за 1:1. Резервата Юлиан Бранд също имаше две положения, но не успя да преодолее Тимо Хорн.

Обратът на Борусия

Тимът от Дортмунд обаче заслужено изравни в 70-ата минута. Тогава Азар изпълни бързо корнер и намери Санчо, който вкара отблизо за 1:1.

Друга резерва – Ашраф Хакими вкара за 1:2 в 86-а минута. Той бе изведен от Пишчек и преодоля Хорн. А в четвъртата минута на добавеното време Пако Алкасер вкара за крайното 1:3. Това бе трети негов гол през сезона. Асистенцията бе на Санчо, изведен по отличен начин от Хакими.

Така жълто-черните продължават да са на върха на класирането, докато Кьолн записа второ поражение в два кръга.