Дортмунд изпусна три гола аванс срещу Хофенхайм

Дортмунд - Хофенхайм

Борусия Дортмунд загуби точки в домакинския си двубой от първенството срещу Хофенхайм. Хофе измъкна 3:3 макар че 15 минути преди изоставаше с 0:3.

Резултатът на „Сигнал Идуна Парк“ бе открит от Джейдън Санчо в 32-а минута. Малко преди края на полувремето се отличи и Марио Гьотце за 2:0. А в 66-а минута Рафаел Герейро вкара за 3:0.

Провалът на Дортмунд

Домакините обаче не успяха да удържат преимуществото си. Обратът на Хофе започна в 75-а минута. Тогава се разписа Ишак Белфодил. После Павел Кадержабек вкара за 3:2, а Белфодил изравни – 3:3.

Гладбах падна за първи път като домакин

Вторият Борусия Мьонхехгладбах пък записа първа домакинска загуба през сезона. Гладбах падна с 0:3 от Херта. Така столичани сложиха край на серията на тима на Дитер Хекинг от 12 поредни победи на „Борусия Парк“.