Лайпциг - Дортмунд

Борусия Дортмунд измъкна трудно 1:0 в Лайпциг

Лидерът в Бундеслигата Борусия Дортмунд спечели трудно визитата си на Лайпциг с 1:0. Така жълто-черните възстановиха аванса си от шест точки пред Байерн. Шампионът победи в петък с 3:1 Хофенхайм, за да съкрати разликата временно до три точки.

Единственият гол вкара Аксел Витсел преди почивката. Белгиецът се разписа в 19-ата минута, с удар от въздуха след корнер.

Лайпциг натиска, Борусия Дортмунд удържа

През втората част Лайпциг беше по-активният тим на терена и имаше няколко възможности да стигне до равенството. Футболистите на Ралф Рангник отправиха четири точни удара, но не вкараха гол. Така те допуснаха първа домакинска загуба през сезона.

Глабдах взе дербито с Леверкузен

Третият в класирането – Борусия Мьонхенгладбах също спечели. Гладбах измъкна 1:0 в Леверкузен в дербито на Рейн. Това бе дебют на новия треньор на домакините Петер Бос, но той няма да го запомни с нищо добро. Единственият гол вкара Плеа в края на първата част. Това бе десето попадение за него през сезона, като осем са вкарани във визити.

Дортмунд има 45 точки, Байерн – 39, Гладбах – 36. Лайпциг остана с 31 точки, само с една повече от петия Айнтрахт Франкфурт.