Дортмунд - Хановер

Дортмунд отнесе Хановер, Гладбах настигна Байерн

Борусия Дортмунд продължи с отличното си представяне в Бундеслигата. Жълто-черните разгромоха Хановер с 5:1 в мач от 19-ия кръг. Това бе втора поредна победа за тях през 2019-а. Тимът на Лусиен Фавр вече има 48 точки и влезе в историята. Досега клубът не е имал толкова много точки на този етап.

Лидерите в класирането поведе още в 24-та минута чрез Ашраф Хакими. Домакините изпуснаха още няколко положения, най-вече чрез завърналия се Марко Ройс. Гьотце също имаше шанс, но не вкара.

Дортмунд: три гола за седем минути

През втората част тимът на Лусиен Фавр продължи да натиска и логично стигна до още голове. Ройс, Гьотце и Герейро вкараха за 4:0 между 60-а и 67-а минута. Марвин Бакалорж върна един гол след рикошет за 4:1, но в края Аксел Витсел направи 5:1. Две от асистенциите бяха на Джейдън Санчо, който вече има девет през сезона.

Гладбах излезе втори

Борусия Мьонхенгладбах победи Аугсбург с 2:0 и излезе на второ място в класирането. Гладбах има 39 точки – колкото и Байерн Мюнхен, но по-добра голова разлика. Баварците играят в неделя срещу Щутгарт.

Гладбах - Аугсбург
Грегор Кобел спасява дузпата, бита от Йонас Хофман

Гладбах изпусна дузпа в края на първата част и откри чак в 78-а минута чрез Вент. Голът обаче предизвика огромен скандал, защото според Аугсбург е имало засада на Щиндл. „Съдията и помощниците му са дилетанти. Това беше катастрофална грешка. Шокиран съм, че е такъв глупак“, избухна треньорът на гостите Мануел Баум. Протестите на Аугсбург обаче бяха напразни. Гладбах записа 11-а поредна домакинска победа. Баварците – десети мач без успех.