Херта - Борусия Дортмунд

Дортмунд измъкна драматична победа в Берлин

Борусия Дортмунд спечели драматично в Берлин, за да излезе с три точки аванс начело в Бундеслигата. Херта поведе с 1:0, а след това и с 2:1, но падна с 2:3. Жълто-черните са с 60 точки, Байерн е с 57 и мач по-малко – утре срещу Майнц. Херта завърши и с девет души, след като Торунарига и Ибишевич бяха изгоненени в края.

Столичани поведоха още в четвъртата минута. Мителщед стреля, Бюрки изпусна топката и Калу вкара отблизо. Десет минути по-късно Дилейни шутира, топката рикошира в Рекик и прехвърли вратаря за 1:1. Калу вкара отново в 35-а минута. Този път от дузпа за 2:1. Това бе пети негов гол през сезона, като четири от тях са срещу жълто-черните.

Драматичният обрат на Борусия Дортмунд

Второто полувреме започна с бърз изравнителен гол. Загаду вкара след корнер, изпълнен от Санчо, за 2:2. Това бе 13-о попадение, което Херта допусна след статичнио положение през сезона. После Груич удари греда за столичани, а Дилейни – за гостите. В 93-а минута Санчо пусна между двама в наказателното поле за Ройс, който вкара за 2:3.

Шалке продължава да затъва и в дебюта на Стевенс

Шалке 04 падна в домакинството си на Лайпциг с 0:1, с което регистрира четвърта поредна загуба. Единственото попадение отбеляза Тимо Вернер в 14-та минута след продължително разбъркване. Това бе трети дебют за Хууб Стевенс начело на кралскосините.

В другите срещи Аугсбург стигна до обрат 3:1 срещу закъсалия Хановер. Щутгарт измъкна ценна точка от Хофенхайм (1:1) и вече е само на три от Шалке. Вут Вегхорст пък реализира хеттрик за Волфсбург при успеха с 5:2 над Фортуна Дюселдорф.