Борусия Дортмунд - Вердер

Дортмунд се доближи на 4 точки от Топ 4

Борусия Дортмунд се доближи на четири точки от четвъртото място в Бундеслигата след 4:1 над Вердер. Жълто-черните се възползваха от вчерашната загуба на Айнтрахт, за да си върнат надеждата за Шампионската лига. Те имат 49 точки, Айнтрахт е с 53. Третият Волфсбург има 54. До края на сезона остават пет кръга.

Зелените започнаха с шест промени в състава, който стартира при 1:4 от Лайпциг преди седмица. И изглежда това им помогна, защото поведоха в резултата. Рашица се измъкна от Хумелс, преодоля Хиц и вкара за 0:1.

Борусия Дортмунд обаче направи бърз обрат. Рейна изравни след половин час. Само пет минути по-късно Холанд реализира за 2:1 от дузпа. В 38-ата минута резултатът вече беше 3:1. Разписа се отново Холанд, който вече има 23 гола през сезона в Бундеслигата. И общо 51 във всички турнири, откакто дойде в Борусия.

След почивката Вердер опита да напада, но без успех. Ройс имаше два шанса за домакините от Дортмунд, но ги пропусна. После зелените удариха греда чрез Егещайн и това ги вдъхнови. Сарджънт, Грос и Зелке обаче пропуснаха добри положения. Борусия стигна до четвърти гол в края. Азар изпълни корнер, Хумелс стреля с глава, Павленка изби, но в тялото на Гебреселасие, който си вкара автогол за 4:1.