Динамо Загреб

Динамо Загреб изхвърли Тотнъм от Европа след 3:0

Динамо Загреб направи запомнящ се обрат и изхвърли Тотнъм от Лига Европа. Хърватският тим беше загубил с 0:2 в Лондон, но спечели реванша с 3:0 след продължения.

Менижърът на шпорите Жозе Моуриньо беше направил 7 промени в тима, който спечели преди седмица. И това даде ужасен резултат – отборът му игра отчайващо слабо.

Големият герой за Динамо Загреб беше Мислав Орсич, който вкара хеттрик. Той изведе домакините напред след час игра, получавайки хубав пас от Майер. Именно Майер изпусна единственото добре положение през първото полувреме. Попадението означаваше 13-и мач от последните 14 визити в Лига Европа, в които Тотнъм не успява да запази суха мрежа.

Десет минути преди края Орсич вкара за 2:0 след пас на Атиемвен. В последната минута Хари Кейн имаше шанс да вкара, но Доминик Ливакович спаси. В 106-ата минута Орсич получи пас от Иванушеч и направи 3:0. Ливакович пък геройски извади шут на Кейн малко по-късно, а после и още един.

Арсенал също загуби, но продължава напред

Другият отбор от Лондон в турнира – Арсенал – също загуби. Артилеристите паднаха с 0:1 от Олимпиакос, но продължават напред с общ резултат 3:2. Голът за гръцкия тим реализира Ел-Араби в началото на второто полувреме. През миналия сезон Олимпиакос отстрани Арсенал с гол в последната минута на продълженията, но този сценарий не се повтори сега.

Жребият за четвъртфиналите е утре от 14:00 българско време.