Динамо - Лудогорец
Снимка: twitter.com/gnkdinamo

Динамо би Лудогорец, 4 червени картона за зелените

Динамо победи Лугорец и във втория мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Сблъсъкът на „Максимир“ завърши 4:2 в полза на хърватите. Преди седмица те спечелиха с 2:1 в Разград. Така Динамо продължава напред в Шампионската лига с общ резултат 6:3. Лудогорец отива в плейофите на Лига Европа. Там съперник на орлите е Жалгирис, като първият мач е в Разград.

Домакините натиснаха и поведоха в 12-ата минута с гол на Йосип Дрмич. Пет минути по-късно Доминик Янков беше изгонен и това осезаемо наклони везните в полза на хърватите. Десет минути след това Мислав Оршич вкара от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Недялков срещу Шпикич. В 44-ата минута отново Оршич направи резултата 3:0. Все пак в самия край на полувремето Кирил Десподов върна един гол за орлите.

В началото на втората част Десподов се разписа и от дузпа за 3:2. Тя беше отсъдена за игра с ръка на Перич. Опитите за обрат обаче бяха прекратени в 73-ата минута. Тогава Лудогорец остана остана с девет човека на терена, след като Рик Джонатан получи втори жълт картон. Той го получи за удар в лицето на съперник.

В 87-ата минута беше свирена трета дузпа – Карничник задържа Оршич. Зад топката застана Бруно Петкович, който вкара за 4:2. Карничник пък получи червен картон за нарушението. Той влезе в игра в началото на второто полувреме. За протести беше изгонен и човек от щаба на Лудогорец – тийм мениджърът Николай Кирчев.