Григор Димитров
Снимка: twitter.com/BNPPARIBASOPEN

Григор Димитров стигна полуфинал в Индиън Уелс – ВИДЕО

Григор Димитров стина полуфинал в турнира в Индиън Уелс. Българинът обърна поляка Хуберт Хуркач след 3-6, 6-4, 7-6(2) за 2 часа и 37 минути. Той направи втори обрат за 24 часа, след като по подобен начин надви и шампиона от US Open Даниил Медведев.

Победата е под номер 100 за Григор в Мастърс турнирите. На полуфинала той ще играе срещи Камерън Нори. Британецът победи с 6-0, 6-2 Диего Шварцман. Нори ще играе на първи полуфинал на Мастърс турнир в кариерата си. Освен това за първи път той ще влезе в Топ 20 на света в понеделник.  Двамата са се срещали веднъж досега – в Маями през март – и Нори спечели в два сета.

Иначе Григор Димитров и Хуркач изиграха доста равностоен мач. В първия сет и двамата печелеха подаванията си до осмия гейм. Тогава хасковлията даде три точки за пробив на Хуркач. Полякът пропусна първите две, но проби при третата. .А после сервира успешно, за да вземе сета.

Димитров започна добре втория сет и поведе с 2-0. Съперникът му обаче върна пробива и изравни. В седмия гейм Хуркач имаше две възможности за пробив, но Димитров ги спаси. При 5-4 Григор стигна до точка за пробив и я спечели с късмет – топката се отби в мрежата за последната точка.

Хуркач започна с две точки за пробив третия сет, но Григор Димитров ги спаси. Втората – със страхотно воле, с което си заслужи аплодисменти от поляка. В шестия гейм българинът проби и дори спечели сервисгейма си за 5-2. За разлика от мача с Медведев обаче той изпусна аванса си и Хуркач изравни. При това и той след удар в мрежата за 5-5. В тайбрека Димитров поведе с 4:1, след това и с 6:2 и затвори срещата с първия си мачбол.