Григор Димитров
Снимка: x.com/wimbledon

Григор Димитров отпадна във втория кръг в „Куинс Клъб“

Григор Димитров отпадна от турнира на тревна настилка в „Куинс Клъб“ в Лондон. В среща от втория кръг българинът, който е поставен под номер 3 в схемата, отстъпи на Себастиан Корда. Американецът спечели след 4-6, 6-3, 5-7 след два час и една минута игра. Заради поражението от понеделник Димитров ще падне с едно място в световната ранглиста и вече ще бъде под номер 11.

Двубоят започна с няколко бързи гейма в полза на сервиращите, но при 3-3 Корда стигна до пет шанса за пробив, като оползотвори последния. Това му беше достатъчно и за да спечели първия сет.

В началото на втория американецът имаше от три възможности за пробив при 1-1 гейма, но този път Димитров се справи. Веднага след това той проби. Това беше и първата му точка за спечелване на подаването на противника. След като поведе с 3-1 гейма Григор успя безпроблемно да затвори втория сет.

В началото на третия сет Корда поведе с 2-0. Веднага обаче Димитров изравни за 2-2 и двамата отново почнаха да печелят сервис геймовете. При 6-5 обаче Гришо се пропука и даде победата на американеца.

На четвъртфиналите Корда ще играе с Ринки Хиджиката, който по-рано през деня победи италианеца Матео Арналди в два сета.