Дижон - ПСЖ

Последният Дижон изненада ПСЖ – ВИДЕО

ПСЖ претърпя изненадващо поражение от последния в класирането Дижон в двубой от 12-и кръг на Лига 1. На стадион „Гастон Жерар“ домакините се наложиха над лидера в класирането с 2:1. Това бе трето поражение за шампиона в 12 кръга от началото на сезона. През миналия столичани загубиха пет пъти общо.

Парижани поведоха с гол на нападателя Килиан Мбапе в 19-ата минута. Това бе седмо негово попадение в 4 срещи. Малко преди почивката обаче Мунир Шуиар възстанови равенството.

Победният гол за Дижон отбеляза венесуелецът Ондер Кадис две минути след подновяването на играта. След това Икарди и Кавани имаха шансове да изравнят, но ги пропуснаха.

Въпреки поражението ПСЖ остава начело в таблицата с 27 точки. Дижон се отлепи от дъното и е 18-и с 12 точки. В следващия кръг ПСЖ гостува на Брест.