Гризман

Диего Симеоне защити Гризман след пропуска му от бялата точка

Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне защити голямата звезда на тима Антоан Гризман. Френският нападател пропусна дузпа във вчерашния сблъсък с Байерн Мюнхен от груповата фаза на Шампионската лига. Това стана само шест минути преди последния съдийски сигнал. Независимо от грешката на Гризман, „дюшекчиите” стигнаха до победата с 1:0 с гол на Яник Ферейра Караско през първото полувреме.

Симеоне: Гризман е сред най-добрите нападатели в света

„Марадона, Меси, Платини и Зико – всички те са изпускали от бялата точка. Въпреки че не успя да вкара, Гризман ще продължи да изпълнява дузпите за нас“, каза Симеоне.

„Много сме доволни от представянето му в мача. Контраатаката ни при гола тръгна именно от него, а освен това той направи още хиляди неща. За мен Антоан е сред най-добрите нападатели в света, добави треньорът.

След успеха миналата вечер Атлетико Мадрид е едноличен лидер в група D с пълен актив от 6 точки. Втори е Байерн с 3 точки. ПСВ Айндховен и Ростов са съответно трети и четвърти с по 1 точка.