Диего Коста пак вкара, Атлетико Мадрид спечели с 2:0

Diego Costa, Диего Коста Атлетико Мадрид
Диего Коста бележи втория гол във вратата на баските

Атлетико Мадрид победи с 2:0 Атлетик Билбао и продължи преследването на Барселона. Дюшкчиите изостават със седем точки от каталунците, които са на върха в Примера. Диего Коста се разписа отново и така вкара четвъртия си гол в осем мача, откакто се завърна в клуба. Нападателят има и още две асистенции.

Отборът на Диего Симеоне не успя да пробие защитата на гостите през първата част, като дори нямаше и точен удар. В 67-та минута влезлият като резерва Кевин Гамейро откри резултата. Той прати топката в долния ъгъл след пас на Антоан Гризман. 10 минути преди края на редовното време Диего Коста оформи крайното 2:0 с удар отблизо. Асистенция бе на Гамейро

Атлетико записа пета поредна победа

Това бе пети успех в също толкова мачове за Атлетико. Вратарят Ян Облак пък записа 16-а суха мрежа през сезона и е номер едно по този показател в петте големи първенства на Европа. Баските пък нямат победа вече в шест мача в Испания, като в последните три дори не вкараха гол.