Ди Мария спаси ПСЖ, Дортмунд наказа Атлетико

Дортмунд - Атлетико
Герейро вкарва втория си гол във вратата на Атлетико

Анхел Ди Мария вкара гол в добавеното време за ПСЖ, за да донесе ценна точка срещу Наполи. Италианският тим водеше с 1:0 и 2:1 в Париж, но не успя да удържи. В същата група Ливърпул разгроми Цървена звезда с 4:0 и излезе начело в класирането с шест точки. Наполи има пет, ПСЖ – четири.

Наполи поведе след половин час игра. Тогава се разписа намиращият се в отлична форма Лоренцо Инсинье. След още толкова домакините изравниха чрез автогол на Марио Руи. 13 минути преди края италианците отново взеха гол аванс – този път се разписа Дреес Мертенс. Ди Мария обаче направи 2:2 с отлично изпълнен пряк свободен удар в добавеното време.

ПСЖ обаче остана без победа срещу тим от Италия в Шампионската лига. Наполи записа шести пореден двубой без успех като гост, а пък френският шампион вече 20 срещи като домакин в Европа не е падал.

Борусия Дортмунд наказа лошо Атлетико Мадрид

В Германия Борусия Дортмунд разгроми Атлетико Мадрид с 4:0. Лидерът в Бундеслигата доминираше от самото начало, но стигна до гол чак в 38-а минута. Той бе дело на Аксел Витсел. След паузата носителят на трофея от Лига Европа заигра по-силно и Саул Нигуес уцели греда. Жълто-черните обаче използва отлично контрите си в края и вкараха още три попадения. Рафаел Герейро се разписа на два пъти, а Джейдън Санчо – веднъж. И двамата влязоха в игра през второто полувреме. Герейро – в 62-а минута, Санчо – в 79-ата. Три асистенции записа десния бек Ашраф Хакими, който играе под наем от Реал Мадрид. Единственият проблем за тима на Лусиен Фавр бе контузията на Дилейни, който бе сменен още в 35-а минута.

Така Борусия е само на победа от място в следващата фаза, след като по-рано Брюж и Монако направиха 1:1.