Ди Мария се разписа два пъти, ПСЖ пак победи Марсилия

Анхел Ди Мария ПСЖ Марсилия
Анхел Ди Мария бележи във вратата на Марсилия

Само три дни след като спечели дербито на Франция в първенството, ПСЖ пак победи Марсилия. Резултатът през уикенда бе 3:0, сега столичани го повториха. Два гола вкара Анхел ди Мария, а третият бе дело на Единсон Кавани. Така те стигнаха до полуфинал в турнира за купата на страната. Другите два отбора, които се класираха за следващия етап са от трета дивизия – Льо Ербие и Шамбли. В последния четвъртфинал Каен приема Лион.

Анхел ди Мария вкара за три минути

В осъствието на контузения Неймар, се развихри Анхел ди Мария. Аржентинецът вкара и двата гола, в разстояние само на три минути. Той откри резултата в добавеното време на първата част след асистенция на Дракслер, а малко след почивката покачи на 2:0. Този път след пас на испанския защитник Юри. Кавани направи 3:0 в края, след нова асистенция на Дракслер. Той пък се разписа в четвърти пореден мач срещу този съперник.

19 мач за Марсилия без победа над ПСЖ

Южняците нямат победа над столичани вече 19 срещи във всички турнири, като загубиха 14 от тях. За последно Марсилия триумфира през 2011-а, когато спечели с 3:0 на „Стад Велодром“.