Ди Мария класира ПСЖ на полуфинал за Купата

Действащият носител на Купата на Франция ПСЖ продължава защитата на трофея след лесна победа над Дижон с 3:0. Ди Мария блесна с два гола в отсъствието на звездното трио Кавани, Неймар и Мбапе.

Исландският вратар на гостите Рунар Рунарсон направи няколко блестящи спасявания, но нямаше отговор за двете попадения на Анхел Ди Мария и това на Тома Муние. Аржентинецът откри резултата още в 8-та минута с брилянтен прехвърлящ удар от границата на наказателното поле. Той беше изведе от Юлиан Дракслер.

Втори гол по схемата Дракслер – Ди Мария

След около половин час двамата отново комбинираха и отново се разписа бившият играч на Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид. Защитникът на Дижон Фоуад Чафик попречи на аржентинеца да направи хеттрик, като изчисти топката от голлинията. А при една от редките атаки на гостите Хулио Таварес уцели греда.

През второто полувреме Рунарсон отрази на два пъти сигурни попадения при удари на Дракслер. Но и той нямаше какво да стори в 76-та минута, когато Чупо-Мотинг намери Муние, който оформи крайното 3:0.

Днес, в другите четвъртфинали Рен приема у дома втородивизионния Орлеан, а Лион е домакин на Каен. Нант пък гостува на четвъртодивизионния Витер на 6 март.