Ди Мария блесна за ПСЖ в дербито с Марсилия – ВИДЕО

Анхел ди Мария бе в основата на победата на ПСЖ в дербито с Марсилия с 3:1. Южняците записаха седми мач без успех над столичани. Аржентинецът вкара два гола и асистира за третия. Така той има гол и асистенция вече в три мача през 2019-а. С подобно нещо не може да похвали нито един друг играч във Франция.

В отсъствието на Кавани и Неймар, резултатът бе откри от Мбапе в края на първото полувреме. Това бе 26-я му гол през сезона. 20 секунди след почивката обаче Марсилия изравни. Иронично, голът бе дело на Валери Жермен.

Полувремето на Ди Мария

Аржентинският халф вкара за 2:1 в 55-а минута. Седем по-късно вратарят на гостите Стив Манданда бе изгонен. А Ди Мария реши всичко в 66-а минута. Той реализира великолепен гол директно от пряк свободен удар. А топката бе на около 30 метра от вратата.

ПСЖ имаше шанс да вкара и още един гол края. Мбапе бе съборен в наказателното поле от Хироки Сакаи. Резервният вратар Йоан Пеле обаче спаси удара на Мбапе от бялата точка.

Тимът на Томас Тухел има 77 точки от 28 мача. Лил е втори с 57 от 29 срещи.