Тотнъм

Девет от Тотнъм не издържаха срещу Борнемут

Тотнъм допусна минимална загуба при гостуването на Борнемут в 37-ия кръг на Висшата лига. Това бе трето поредно поражение с 0:1 за шпорите. Преди седмица те паднаха от Уест Хем, а във вторник – от Аякс в Шампионската лига. Тимът на Маурисио Почетино продължава да е трети. Четвъртият Челси има две точки по-малко, петият Арсенал – три. И сини, и червени обаче са с мач по-малко.

Два червени картона за Тотнъм

Двубоят започна по-добре за шпорите, които на бърза ръка отправиха три точни удара по посока вратата на Марк Травърс. Но в края на първата част Хюн-Мин Сон бе изгонен с директен червен картон. В началото на второто полувреме аржентинският мениджър на лондончани направи две смени. Той пусна в игра Виктор Уанияма и Хуан Фойт вместо Тоби Алдервейрелд и Ерик Дайър. Вместо да помогне на гостите, това им навреди, след като Фойт бе изгонен също с директен червен картон.

Домакините се впуснаха в търсене на победен гол и дочакаха своя миг. Малко очаквано, в прегръдките на своите съотборници попадна Нейтън Аке, който получи асистенция от Райън Фрейзър.