Десподов спънат за дузпа при победа над Интер – ВИДЕО

Интер допусна неприятно поражение при гостуването си на Каляри с 1:2 в първа среща от 26-ия кръг на Серия А. Това бе пети пореден мач за нерадзурите без голмайстора Мауро Икарди.

Домакините откриха резултата чрез Лука Чепители след малко над половин час игра. Това бе първи гол за защитник на Каляри през сезона. После сардинци имаха още един шанс, но не стигнаха до гол.

Радостта на Каляри обаче трая кратко – Лаутаро Мартинес възстанови равенството в 37-а минута след центриране на Раджа Наинголан.

Интер обаче допусна нова грешка в края на първата част, която бе материализирана от Леонардо Паволети.

Дузпа за нарушение срещу Десподов

След почивката тимът от Милано имаше няколко положения, но не успя да изравни. В добавеното време на срещата домакините можеха да направят победата си и по-убедителна. Николо Барела обаче пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу влезлия като резерва Кирил Десподов.

Така Каляри заема 14-а позиция в таблицата, на девет точки от опасната зона. Интер остава трети, но само с две точки аванс пред Милан и три пред Рома.