Десетима от Славия наказаха ЦСКА-София с 1:0

Славия, Антонис Стериакис
Героят за белите Антонис Стериакис

Славия записа изненадваща победа с 1:0 в столичното дерби с ЦСКА в 17-я кръг на Първа лига. Единственото попадение в двубоя отбеляза Янис Карабельов в 51-ата минута. Тогава той изпревари Жеферсон, озова се на добра позиция и преодоля Черниаускас. Това бе и единственият точен удар за белите по време на цялата среща.

ЦСКА като по чудо не успя да вкара. Червените имаха 16 удара, от които девет точни, но вратарят Антонис Стериакис направи отлични спасявани. Армейците удариха и два пъти гредата чрез Мауридес през първото полувреме.

Славия играе 30 минути с човек по-малко

ЦСКА имаше претенции за дузпа в 52-та минута. Тогава Кристиян Малинов бе съборен в наказателното поле, но Волен Чинков остана безмълвен. Осем минути по-късно Сашо Александров получи втори жълт картон и Славия остана с човек по-малко.

Лудогорец записа 11-а поредна победа

Лудогорец очаквано записа 11-та поредна победа в Първа лига след 3:0 над Витоша Бистрица. Разградчани отбелязаха два бързи гола между 13-та и 15-та минута дело на Вандерсон и Лукас Саша. В края резервата Якуб Шверчок вкара трети гол след добавка от близко разстояние.

Така Лудогорец е вече с 44 точки и има шест повече от ЦСКА. В следващия кръг е сблъсъкът на върха между зелени и червени. Трети е Левски, който е на точка зад армейците.