Манчестър Сити - Лийдс

Десетима от Лийдс победиха Манчестър Сити

Лийдс победи изненадващо лидера във Висшата лига Манчестър Сити с 2:1 в 31-я кръг. Двубоят се игра на стадион „Етихад“ в Манчестър. Гостите бяха с човек по-малко цяло полувреме, но успяха да стигнат до победно попадение в продължението.

Йоркширският тим се възползва от единственото си положение през първата част, за да поведе. Това стана чрез Стюарт Далас в 42-ата минута. В самия край на полувремето Лиъм Купър игра грубо срещу Габриел Жезус и след намесата на ВАР съдията показа директен червен картон на централния защитник на Лийдс.

След почивката гостите се окопаха в своята половина. Натискът на Сити беше много сериозен, но вратарят Илан Меслие и защитниците пред него удържаха до 76-ата минута. Тогава Феран Торес направи 1:1. Сити натисна търсейки пълен обрат, но вместо това получи втори гол. Той падна в първата минута от продължението – Далас се разписа за втори път.

Манчестър Сити води убедително със 74 точки от 32 мача, а вторият Манчестър Юнайтед има 60 точки от 30 срещи. Лийдс заема девето място с 45 точки.