Дарби, Лампард

Дарби и Астън Вила в Мача за 150 млн. паунда

Дарби Каунти и Астън Вила ще се изправят във финала на плейофите в Чемпиъншип на „Уембли“. Мачът, който осигурява промоция във Висшата лига, е най-скъпият в света. Победителят в него си осигурява 150 млн. паунда.

Астън Вила стигна до финала след успех с дузпи в дербито с Уест Бромич във вторник. Дарби пък победи Лийдс Юнайтед с 4:2 като гост и отстрани съперника си с общ резултат 4:3. Така Лийдс, завършил трети в редовния сезон, ще запише 16-а година извън елита.

На „Еланд Роуд“ овните имаха задачата да наваксат пасива си от един гол от първата среща. При това след като бяха загубили и трите си мача с тима на Марсело Биелса досега през сезона. Но двубоят не започна добре за тях и Стюарт Далас даде преднина на домакините в 24-та минута. С голове на резервата Джак Мариът и Мейсън Маунт тимът на Франк Лампард направи пълен обрат. Мариът изравни с първото си докосване до топката.

Хари Уилсън реализира дузпа в 58-та минута за 1:3, но домакините върнаха гол четири минути по-късно чрез Далас. Гостите стигнаха до крайния успех пет минути преди края на редовното време с втория гол на Мариът.

Лампард: Ще бъдем аутсайдери срещу Вила

„С представянето си в двата мача заслужихме победата. Ще бъдем аутсайдери срещу брилянтния отбор на Астън Вила, но все пак сме на финал. Всички ни отписваха, но ние показахме смелост“, коментира след успеха Франк Лампард. Той може да стане първият мениджър, спечелил промоция във Висшата лига в дебютния си сезон, след Крис Хютън с Нюкасъл през 2010-та.

Освен това Дарби стана първият отбор, загубил домакинство в първия плейоф, и стигнал до финала.