Дерби победи за Челси, Арсенал и Ливърпул

дерби на Мърсисайд
Ливърпул празнува гола на Ориги

Челси, Арсенал и Ливърпул записаха победи в най-важните си градски дерби мачове в неделя. Всичките срещи бяха от 14-я кръг във Висшата лига.

Сините се справиха с Фулъм, артилеристите отнесоха Тотнъм, а червените излъгаха с огромен късмет Евертън.

Челси победи с 2:0 тима на Раниери

Двубоят на „Стамфорд Бридж“ бе доста вълнуващ, а сините вкараха по един гол във всяко полувреме. Попаденията бяха дело на Педро в 4-та минута и резервата Рубен Лофтъс-Чийк в 82-та. Челси като цяло контролираше мача, но на моменти и Фулъм имаше своите шансове. Това бе първо поражение за котиджърс под ръководството на новия мениджър Клаудио Раниери. Който естествено бе приет много топло в бившия си клуб.

С успеха Челси се изкачи на трето място с 34 точки. Фулъм остана последен.

Много обрати за 4:2 между Арсенал и Тотнъм

Арсенал срази Тотнъм с 4:2 на своя „Емиратс“ в дербито на Северен Лондон. Домакините поведеха с гол на Пиер-Емерик Обамеянг от дузпа в 10-ата минута. Шпорите възстановиха равенството след половин час игра чрез Ерик Дайър. Три минути по-късно съдията Майк Дийн отсъди пресилена дузпа за нарушение срещу Хьон-Мин Сон. Хари Кейн не остави шансове на Бернд Лено от бялата точка и Тотнъм поведе в резултата – 1:2.

Арсенал бе много по-свеж през второто полувреме и обърна Тотнъм. Обамеянг възстанови равенството в 56-ата минута, а в средата на полувремето домакините сложиха точка на спора. Александър Лаказет и Лукас Торейра се разписаха в рамките на три минути (75 и 77). В края Вертонген от гостуващия тим пък бе изгонен. Така мениджърът Унай Емери стана победител в първото си дерби на Северен Лондон. А пък Арсенал измести Тотнъм от четвъртото място в таблицата.

Комичен гол за Ливърпул

Гол на Дивок Ориги в последните секунди от добавеното време позволи на Ливърпул да надвие Евертън с 1:0 в мърсисайдското дерби.

Двубоят бе оспорван, но вървеше към нулево равенство, когато символичните домакини се добраха до неочакван гол. След центриране Върджил ван Дайк не уцели добре топката, но тя се отправи към противниковата врата. Топката кацна на гредата, изненада вратаря Джордан Пикфорд и бе насочена с глава от резервата Ориги в мрежата.

Така отборът на Юрген Клоп остава втори, на две точки от лидера Манчестър Сити. Евертън е шести.