Денвър - Клипърс

Денвър обърна Клипърс за историята – ВИДЕО

Денвър Нъгетс се класира за финала на Западната конференция в НБА, след като сътвори втори последователен обрат от 1-3 в плейофите. Първият път беше срещу Юта Джаз, а сега и срещу един от фаворитите за шампион Лос Анджелис Клипърс. Денвър взе седмият мач след успех със 104:89 и спечели серията с 4-3 победи.

Тимът от Колорадо стана първият в историята на лигата, който прави два обрата в рамките на едни и същи плейофи. Клипърс имаше преднина от 12 точки във втората четвърт, но изключителната игра на Джамал Мъри съкрати дефицита на едва два точки на почивката. Играчите на Майк Малоун продължиха по възходяща линия и след нея. И позволиха на Клипърс едва 33 точки в третата и четвъртата част.

Мъри вкара 40 точки и изравни постижение на ЛеБрон Джеймс за най-млад играч с поне 40 точки в мач номер 7. Никола Йокич завърши с трипъл-дабъл – 16 точки, 22 борби и 13 асистенции – първият човек в историята с поне 20 борби в трипъл-дабъл. За Клипърс Кауай Ленърд приключи срещата с едва 14 точки при стрелба от игра 6/22. Пол Джордж добави само десет точки.

Клипърс пропуснаха възможността да се класират за първи път в историята си до финала на Запад. Денвър пък ще играе там след 11-годишна пауза. Там техен съперник ще бъде Лос Анджелис Лейкърс.

Маями взе първия финал на Изток

В мач номер 1 от финалната серия на Изток Маями Хийт стигна до драматичен успех над Бостън Селтикс със 117:114 след продължения.

След затруднения в първата четвърт и реализирани едва 18 точки, Хийт отговориха във втората част с цели 37. Така резултатът на полувремето бе равен – 55:55. Селтикс имаха аванс от пет точки малко над минута преди сирената, но не удържаха.

В продълженията отново имаше драма. Първо Кемба Уокър осигури преднина на Селтикс от 114:113 23.2 до края на сирената. Последва кош и фаул на Бътлър за 116:114. Успехът обаче донесе Бам Адебайо, който блокира по страхотен начин Тейтъм, а след това реализира един от двата наказателни удара. Тейтъм отново пропусна от тройката и Маями взе победата. Мач номер 2 е в четвъртък.