Делото „Дебора“ започва с разпит на свидетели. Районният съд в Пловдив ще проведено поредното заседание по случая на Дебора, наранена тежко с безброи рани, нанесени с макетен нож от Георги Георгиев.
Очаква се днес да бъдат проведени разпити
на свидетели и вещи лица. Георгиев е привлечен като обвиняем за три престъпления – за причинена с особена жестокост и
по особено мъчителен начин
за 18-годишната пострадала Дебора, многостепенна средна телесна повреда, за принуда и за закани с убийство.
Делото ще бъде гледано в четири заседания и при закрити врата, за да не бъдат оповестявани факти от интимния живот на двамата.
Днес и на 3 юни съдът трябва да разпита всички свидетели, а на 5 и 26 юни показания ще дадат вещи лица, изготвили експертизи по случая. Първа за разпит ще се яви
самата Дебора Михайлова.
На последното заседание – на 17 април, Дебора се яви в съда и заяви, че настоява за справедливост. Младата жена пристигна в съда, подкрепена от близки и роднини.
Дни преди това, на 27 март, адвокатите на Георги Георгиев не се явиха в съда.
Командированите обвинители от Районната прокуратура в Стара Загора посочиха, че много бързо са изпълнили указанията на съда и са „ремонтирали“
обвинителния акт срещу Георги.
Те изразиха становище, че към този момент няма нови обстоятелства, които да налагат промяна на мярката му за неотклонение от „задържане под стража“ в по-лека.