Дебютантът Шулц донесе победа на Германия – ВИДЕО

Германия победи Перу с 2:1 в контрола на стадион „Райн Некар Арена“ в Зинсхайм. Това бе първи успех за тима след провала на Световното първенство, където Бундестима отпадна в груповата фаза. Само преди дни отборът на Йоаким Льов направи 0:0 с Франция в Лигата на нациите. За него това бе 167 мач начело на националния тим, с което той се изравни с рекордьора Сеп Хербергер.

Германия - Перу
Нико Шулц е в прегръдките на своите съотборници
Германия изостава в резултата

На домакините обаче не им беше никак лесно срещу друг участник от Мондиал 2018. ойс изпусна още във втората минута, а след това Гинтер и пак Ройс не вкараха гол. Бившият играч на Хофенхайм Луис Адвинкула обаче изведе южноамериканците напред в 22-ата минута. Юлиан Брант обаче възстанови равенството само 180 секунди по-късно. Той бе изведен отляво от Кроос. До края на полувремето Германия можеше да поведе, но Вернер и Гюндоган пропуснаха.

Капитанът на Бундестима Тони Кроос в сблъсък с Педро Акуино
Победен гол на Шулц

Втората част започна с положения за перуанците. Първо Руидиас, а след него Акуино и Фарфан обаче не се възползваха от тях. Бундестима стигна до победен гол пет минути преди края на редовното време. Тогава дебютантът Нико Шулц стреля от границата на наказателното поле, а топката мина под плонжа на Педро Гайесе за 2:1.

Дебют и за Керер и Хаверц

Освен Шулц за Германия дебютираха Тило Керер и Кай Хаверц. Керер се появи в 70-ата минута, а Хаверц влезе в края. Другите резерви на Льов бяха Дракслер, Рюдигер, Томас Мюлер и Петерсен. В игра не се появиха Нойер, Та и Горецка.

Вернер е спрян от Адвинкула

Титулярите на Германия: Тер Стеген – Гинтер, Боатенг, Зюле, Шулц – Кимих, Гюндоган, Кроос, Брант, Тимо Вернер, Ройс