Нюкасъл - Манчестър Юнайтед, Де Хеа
Снимка: twitter.com/manutd

Де Хеа и Кавани спасиха Юнайтед в Нюкасъл

Манчестър Юнайтед направи 1:1 във визитата си на Нюкасъл Юнайтед в първия си мач от две седмици насам. Давид де Хеа и Единсон Кавани спасиха червените дяволи.

Домакините имаха много повече шансове за гол, но не успяха да спечелят. Така те остават само с една победа в първата половина от сезона. В историята на Висшата лига само един отбор е оцелявал с една победа в първите 19 кръга – Уест Бромич през сезона 2004/2005.

Тимът на Ралф Рангник е седми, на седем точки от четвъртия Арсенал.

Сен-Максимен откри за Нюкасъл още в седмата минута. Той направи много силен мач, но беше сменен заради травма. Същото се случи и с друга ключова фигура за свраките – Калъм Уилсън.

Манчестър Юнайтед изравни в 71-ата минута чрез Единсон Кавани. Неговият гол обаче щеше да е напразен, ако Де Хеа не беше направи няколко великолепни спасявания преди това. Юнайтед имаше 70% владеене на топката, но само 4 точни удара. Домакините за сметка на това отправиха 8 точни удара.