Кевин де Бройне
Снимка: twitter.com/premierleague

Де Бройне с четири гола, Сити – на победа от титлата

Кевин де Бройне вкара четири гола за убедителната победа на Манчестър Сити над Уулвърхемптън с 5:1. Така Сити си върна първото място в класирането. Тимът на Хосеп Гуардиола има три точки аванс пред Ливърпул, а до края остават два кръга. Освен това Сити има голова разлика +72, а тази на червените е +65.

Небесносините са се насочили към четвърта титла в пет сезона и Де Бройне участва във всяка. Представянето му срещу Уулвс обаче със сигурност влиза сред най-добрите в кариерата му. Белгиецът започна и завърши атаката за първия гол, паднал още в седмата минута. Малко по-късно Уулвс изравни чрез Дендонкер, завършил великолепна контраатака. В 16-ата минута Де Бройне обаче отново изведе Сити напред. Третото му попадение дойде в 24-ата минута и беше трето с уж по-слабия му ляв крак. Това е първи негов хеттрик за тима и третият най-бърз в историята на Висшата лига. Той го отпразнува, копирайки медитацията на бъдещия си съотборник Ерлинг Холанд.

След почивката Сити продължи да напада, търсейки още голове. И ги постигна. Първо се разписа Рахийм Стърлинг, но попадението беше отменено заради засада. След час игра обаче Де Бройне покачи на 1:4 с първия си точен удар с десния крак. Така той вече има 19 попадения във всички турнири през сезона.

После Фоудън удари греда, Стърлинг изпусна на празна врата, но все пак вкара за 1:5 малко преди края.