Азар, Де Бройне, Белгия
Снимка: twitter.com/EURO2020

Де Бройне изведе Белгия до обрат срещу Дания

Кевин де Бройне се върна в игра и изведе Белгия до победа над Дания с 2:1. Така червените дяволи се класираха за следващата фаза на Евро 2020.

Дания направи великолепно първо полувреме. Тимът поведе още в началото на чрез Юсеф Поулсен. Той вкара вторият най-бърз гол в историята на финалите след грешка на белгийците. В десетата минута мачът беше прекъснат и фенове, футболисти и съдии почетоха Кристиан Ериксен, който играе с този номер.  До почивката Дания изпусна още няколко добри положения, но не вкара втори гол. Белгийците пък бяха далеч от класата, която демонстрираха срещу Русия.

Всичко обаче се промени с началото на второто полувреме, когато в игра се появиха Кевин де Бройне и Еден Азар. За халфа на Манчестър Сити това беше първи мач след финала на Шампионската лига, където получи травма. Именно Де Бройне подаде на Торган Азар за 1:1 в 54-ата минута. В 70-ата минута Еден Азар изведе Де Бройне за 1:2.

Дания успя да се съвземе и да натисне. Последните 10 минути се играха в наказателното поле на Белгия, като Брайтвайт дори удари греда. Дания отправи общо над 20 удара в двубоя, но пак загуби – точно както се случи и срещу Финландия.