Ботев Враца - Левски Дарлан
Снимка: facebook.com/levskiofficial

Дарлан вкара за сефте, Левски би във Враца

Левски победи Ботев с 1:0 във Враца в последния мач и за двата отбора в първенството за 2023 година. Победното попадение за тима на Николай Костов отбеляза Дарлан. Това е негов първи гол в офизциален мач за сините. Софиянци се качиха на четвърто място с 35 точки, 10 по-малко от лидера Черно море. Ботев Враца е предпоследен с 13 точки.

Костов пусна трима централни защитници заради травмите на Жереми Петрис и Вандерсон Цунами. Първата опасна атака в мача беше за Левски. Марин Петков беше изведен от Дарлан и центрира, но Спас Георгиев изчисти пред Рикардиньо. В 23-ата минута Спас Георгиев центрира, Даниел Генов стреля с глава, но Пламен Андреев улови.

В 29-ата минута Дарлан бе изведен от Уелтън в наказателното поле, но Киконда изби в корнер. Веднага след изпълнението му Левски сбърка, което позволи на Генов да изведе Марко Мажуга. Той стреля от малък ъгъл, но Андреев спря топката с крак.

В 32-рата минута Левски откри резултата след грешка на Ботев. Дарлан овладя в наказателното поле с гръб, финтира защитник, обърна се и стреля – 0;1. Вратарят Федерико Бариос също не се намеси добре.

В 50-ата минута Рикардиньо бе изведен сам зад защитата на Ботев, като прехвърли и вратаря, и вратата. Малко по-късно Уелтън стреля, но Бариос улови. След час игра Рикардиньо получи контузия и се наложи да бъде сменен принудително. Уелтън пък си изкара жълт картон, който е пети за него и ще пропусне първата среща за 2024 година.

В последните минути Ботев осъществи силен натиск, но не успя да изравни.