Дания - Русия
Снимка: twitter.com/EURO2020

Дания разби Русия и е на елиминациите в Евро 2020

Дания разби Русия с 4:1 и стигна елиминациите на Евро 2020. Домакините изиграха паметен мач на „Паркен“ и благодарение и на Белгия се класираха на второ място в групата си. Белгия победи Финландия с 2:0 и завърши с 9 точки. Дания, Финландия и Русия завършиха с по 3 точки, като всеки тим има по победа над другите. Финландия би датчаните в мача, който ще бъде запомнен с инцидента с Кристиан Ериксен. Русия надви Финландия също с 1:0, но разгромът на „Паркен“ прати сборная на последно място. Финландия е на трето и ще чака развитието на другите групи. С голова разлика от -2 обаче северняците трудно ще минат напред.

Дамсгорд откри за домакините в края на първото полувреме. На 20 години и 353 дни той стана най-младият голмайстор на страната на еврофинали. След час игра Поулсен наказа ужасяваща грешка в защитата на руснаците за 2:0. Дзюба върна един гол в 70-ата минута, но това беше максимумът на Русия. Кристенсен вкара за 3:1 с далечен шут в 79-ата минута. Три по-късно Маеле завърши отлична контра с четвърто попадение. Дания отправи общо 16 удара, 10 от които точни.

Мачът на „Паркен“ свърши преди този между Белгия и Финландия. Така след празнуването на победата играчите в бяло спряха и се събраха в центъра да чакат края на другия двубой. Когато получиха потвърждение за финала, те отново избухнаха в бурна радост.