Дания
Снимка: twitter.com/EURO2020

Дания стигна полуфинал на Евро 2020

Дания е третият полуфиналист на Евро 2020, след като се справи с Чехия с 2:1. Червеният динамит чака съперника си от победителя между Англия и Украйна. Вчера за полуфиналите се класираха още Испания и Италия.

Дания имаше предимство през целия двубой и напълно заслужено спечели. Скандинавците откриха още в петата минута чрез Томас Дилейни. Така те поставиха нов рекорд по резултатност на финали, като за първи път стигнаха кота 10. Датчаните играха с лекота и създадоха още няколко възможности, но ги пропунаха. Все пак в края на първата част Каспер Долберг вкара за 0:2. Това е трето попадение за него от началото на турнира.

Чехия върна един гол в началото на второто полувреме. Разписа се Патрик Шик, който засече удар на Куфал. Това е четвърто попадение за централния нападател от началото на Евро 2020. После чехите имаха още два шанса, но и Дания имаше две по-чисти възможности за трети гола. Вацлик обаче спаси, за да запази интригата. Чехия обаче не успя да изравни и се прибира вкъщи.