Далас - Бостън
Снимка: x.com/dallasmavs

Далас разби Бостън в четвъртия мач от финалите в НБА

Далас Маверикс взе четвъртия мач от финалната серия в НБА срещу Бостън със 122:84. Така Лука Дончич и компания запазиха минимален шанс за титлата. Бостън води с 3-1 успеха и е домакин на петия мач.

Лука Дончич беше най-резултатен с 29 точки, като 25 от тях бяха преди почивката. Тогава той направи и четири асистенции. Кайри Ървинг добави 21. „Трябваше да покажем най-доброто. Ако не – отивахме на ваканция“, заяви треньорът на Далас Джейсън Кид. Той пусна резервите още в третата третина, същото направиха и от Селтикс. Джейсън Тейтъм имаше ужасен мач за Бостън – четири нарушения, четири коша и три грешки. Освен това Кристапс Порзингис не игра въобще.

Разликата от 38 точки е третата най-голяма в историята на финали в НБА. Рекордът е на Чикаго – 96:54 срещу Юта през 1998. На второ място е успехът на Бостън срещу Лос Анджелис Лейкърс със 131:92 през 2008 г.