Далас Старс
Снимка: twitter.com/DallasStars

Далас елиминира шампиона Лас Вегас в плейофите в НХЛ

Далас победи шампиона Лас Вегас с 2:1 в седмия мач от първия кръг на плейофите в Западната конференция на НХЛ. Така Старс спечелиха серията с 4:3 успеха.

Уайът Джонстън в 15-ата минута и Радек Факса в 41-ата минута бяха точни за успеха. Брет Хоудън в 36-ата вкара за Лас Вегас.

В следващия кръг на плейофите Далас ще играе срещу Колорадо, който елиминира Уинипег с 4:1 победи. Първият мач от серията е на 9 май. Треньорът на Старс Питър Дебур няма загуба в плейофите в НХЛ – осем победи от осем двубоя.

През 2023-а Лас Вегас спечели титлата за първи път, побеждавайки Флорида на финала с 4:1. През 21 век само Питсбърг (2016, 2017) и Тампа Бай (2020, 2021) успяха да защитят Купа „Стенли“.

На изток Ню Йорк Рейнджърс победи Каролина с 4:3 в първия мач от втория кръг на плейофите. Игор Шестьоркин отрази 22 удара, за да стане третият вратар в историята, който записва пет поредни победи в плейофите. Преди него това са постигали само Дейв Кър (1937) и Майк Рихтер (1994).