Кроули Таун - Лийдс
Снимка: twitter.com/crawleytown

Кроули шокира Лийдс, Челси и Ман Сити спечелиха лесно

Кроули Таун записа една от най-великите победи в историята на ФА Къп, след като шокира Лийдс с 3:0. Аутсайдерът от Втора лига разкъса тимът на Марсело Биелса с фантастично представяне.

Съставът на Джон Йемс вкара три гола през второто полувреме. Резултатът в полза на Кроули откри Ник Царула. Той се разписа в 50-ата минута, като това е едва седмият му мач в професионалния футбол. Царула беше привлечен през октомври. Три минути по-късно Ашли Нейдъсан, който асистира за първия гол, покачи на 2:0. Третият гол реализира Туниклиф в 70-ата минута. Кроули Таун изпусна още няколко положения до края.

Скромният тим със 125-годишна история се класира за четвъртия кръг на турнира едва за трети път в историята си. Успехът беше ознаменуван и с пускането в игра на ТВ звездата Марк Райт. Райт беше привлечен през декември.

Лесни победи за Челси и Манчестър Сити

Челси и Манчестър Сити се класираха без проблеми за четвъртия кръг на ФА Къп, след като записаха убедителни победи.

На „Стамфорд Бридж“ Челси вкара четири безответни гола на Моркамб от Лига 2. Мениджърът на сините Франк Лампард даде шанс за изява на част от футболистите, които по-рядко попадат в игра като Кепа Арисабалага, Емерсон и Били Гилмор, но домакините доминираха изцяло. Головете вкараха Мейсън Маунт, Тимо Вернер, Калъм Хъдсън-Одой и Кай Хаверц.

Манчестър Сити взе домакинството си на Бирмингам Сити с 3:0. На „Етихад“ Бернардо Силва вкара бързи два гола до 15-ата минута. После Фил Фоудън вкара за 3:0 в 33-ата минута.

Жребият за следващия кръг е в понеделник.