Уест Хем - Манчестър Сити

Сити започна защитата на титлата с разгромно 5:0

Манчестър Сити започна по впечатляващ начин защитата на титлата си от Висшата лига. Шампионът на Англия отнесе с 5:0 Уест Хем като гост в мач от първия кръг. Този резултат е далеч по-внушителен от вчерашното 4:1, с което вторият Ливърпул започна сезона. Победата е осма поред за небесносините над чуковете. В този период те са вкарали 28 попадения и са допуснали едва 4.

Тимът на Пеп Гуардиола стигна само до един гол през първото полувреме в Лондон. Той бе дело на Габриел Жезус.

Хеттрик на Стърлинг за Сити за едно полувреме

След почивката три гола на Рахийм Стърлинг и един на Серхио Агуеро оформиха крайното 5:0. Голът на Агуеро бе от дузпа, като при първоначалното изпълнение той я пропусна. След консултация с ВАР реферът Майк Дийн обаче реши наказателния удар да бъде изпълнен отново. Агуеро вече има седем гола в първия кръг на сезона. Повече от него имат само Уейн Рууни, Франк Лампард и Алан Шиърър – по осем.

Видео повторенията имаха още две ключови намеси в двубоя. Попадение на Жезус през втората част бе отменено след консултация на Дийн със системата. Тогава се оказа, че Стърлинг е бил в засада. Подобна бе и ситуацията когато той вкара за 0:3. Тогава обаче ВАР системата показа, че Стърлинг не е бил в засада. Той вече има 51 гола за клуба във Висшата лига.

От новите попълнения на Сити дебютира рекордната покупка Родри. Жоао Кансело обаче не игра.