Уулвърхемптън - Манчестър Сити

Сити започна с успех при визитата на Уулвс

Манчестър Сити спечели първия си мач от новия сезон във Висшата лига. Вицешампионът  взе гостуването си на Уулвърхемпетън с 3:1. Тимът на Пеп Гуардиола започна кампанията със седмица по-късно заради ангажиментите си в Шампионската лига.

Сити игра с повече свежест, агресия и динамика от съперника и вкара два гола още преди почивката. Кевин Де Бройне беше фаулиран в наказателното поле в 20-ата минута и реферът Андре Маринър отсъди дузпа. Белгиецът вкара за 0:1. Малко след това Фоудън завърши атака, тръгнала от Де Бройне и преминала през Рахийм Стърлинг за 0;2. Вълците се отчетоха само с един неточен изстрел към вратата.

През втората част обаче Уулвс показаха съвсем различно лице. Те нападаха и логично върнаха един гол. Той беше вкаран от Хименес в 78-ата минута. Сити изглеждаше объркан в защита и оставяше много пространства за съперника. Хименес и Поденс изпуснаха няколко шанса да изравнят. Домакините обаче не го направиха и бяха наказани в петата минута на добавеното време от Габриел Жезус – 1:3.

Вила надви Шефилд Юнайтед с 1:0

Астън Вила също потегли с успех, след като надви Шефилд Юнайтед с 1:0. Единственият гол бе отбелязан от Езри Конса през втората част. Вила игра почти цял мач с човек повече след директния червен картон на Джон Игън в 12-ата минута. Юнайтед обаче изпусна отличен шанс да поведе – Джон Лундстрам изпълни дузпа, но Емилиано Мартинес я спаси. Загубата беше пета поредна за тима от Шефилд.