Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/manutd

Сити взе лесно градското дерби с Юнайтед

Манчестър Сити спечели с лекота градското дерби с Манчестър Юнайтед. Шампионите биха с 2:0 на „Олд Трафорд“, като това е най-малкото, което можеха да постигнат.

И двете попадения паднаха преди почивката. В седмата минута Ерик Баи си вкара автогол, а Бернардо Силва направи 0:2 в 45-ата минута. Юнайтед нямаше нито едно добро положение за гол. Тимът на Оле Гунар Солскяер отправи само пет удара, от които един точен. Домакините завършиха със само 31% притежание на топката и нито едно докосване до нея в наказателното поле на Сити.

Юнайтед загуби за четвърти път в последните си шест мача и записа втора поредни домакинска загуба след 0:5 от Ливърпул.

Първият гол падна след остро центриране на Жоао Кансело от лявото крило. Ерик Баи опита да изчисти, но вкара топката в своята врата. После Давид де Хеа направи четири великолепни спасявания, за да не допусне втори гол. В самия край на първата част Сити удвои аванса си след грешка в защитата на съперника. Пак Жоао Кансело центрира отляво, Люк Шоу пропусна топката, а Бернардо Силва я прати в мрежата.

След паузата Юнайтед нямаше сили да промени развоя. Дори в големи периоди червените дяволи просто тичаха абсолютно безцелно. Гюндоган изпусна два шанс за шампионите, а Фоудън удари греда.