Юнайтед - Сити

Сити взе лесно дербито на Манчестър

Манчестър Сити спечели градското дерби с Юнайтед и се върна на върха на класирането в Англия. Тимът на Пеп Гуардиола победи с 2:0 и има точка повече от Ливърпул. До края остават три кръга.

По-рано през деня Арсенал загуби с 1:3 от Уулвс. Така артилеристите останаха пети, на точки зад Челси. Манчестър Юнайтед е шести, с две точки зад Арсенал.

Сити натискаше през по-голямата част от двубоя, но Юнайтед се бранеше успешно. Или поне до 54-а минута, когато Бернардо Силва откри резултата. При това в своя мач номер 100 за шампиона. Почти веднага Серхио Агуеро можеше да вкара за 0:2. Той обаче уцели гредата.

Доминацията на гостите все пак доведе до втори гол. Той бе реализиран от резервата Лирой Сане в 66-а минута. Попадението му дойде след поредната грешка в последните два месеца на вратаря Давид де Хеа.

Юнайтед имаше само един точен удар и като цяло изглеждаше по-слаб от съперника си.

Мачовете до края за Сити

В оставащите три кръга лидерът в класирането има две визити и едно домакинство. Тимът на Гуардиола гостува на Бърнли, приема Лестър и в последни кръг гостува на Брайтън. Три победи означават и защита на титлата.