Манчестър Сити - Лийдс
Снимка: twitter.com/mancity

Сити вкара седем безответни гола на Лийдс

Манчестър Сити записа седма поредна победа във Висшата лига и увеличи аванса си на върха на класирането. Тимът на Хосеп Гуардиола отнесе Лийдс със 7:0. Така разликата с втория Ливърпул стана четири точки.

Това е най-впчатляващата победа на шампиона на Англия от началото на сезона. И втора най-голяма в ерата Гуардиола. Рекордът е от 2019-а – 8:0 над Уотфорд.

Сити реши всичко още до 13-ата минута, като вкара два бързо гола. Фил Фоудън откри в осмата минута, пет по-късно Джак Грийлиш отбеляза за 2:0. Това е първи гол за него за тима в елита. В 32-ата минута се разписа и Кевин де Бройне.

След паузата Лийдс продължи да играе много открито и да бърка и беше наказан безмилостно. Рияд Марез покачи на 4:0 в 49-ата минута. След час игра Де Бройне се разписа за втори път. После Джон Стоунс и Нейтън Аке направиха 7:0.

„Хареса ми поведението ни. Не спряхме да се борим и да играем. Мисля, че ние имахме страхотен ден, а Лийдс – не. Заради това и разликата е толкова голяма“, заяви Гуардиола. Той се сдоби с нов рекорд. Сити има вече 502 гола под неговото ръководство, постигнати само в 207 мача. По този показател Гуардиола е №1 в историята.

Той похвали Де Бройне, който имаше проблеми от началото на сезона с контузии, а след това пропусна и няколко седмици заради коронавирус. „Впечатляващ е колко бързо успя да се върне на високо ниво. Никога не сме спирали да вярваме в него. Заедно сме вече шест години и знам какво може. Надявам се да намери ритъм, защото ние абсолютно се нуждаем от него в такава форма“, заяви Гуардиола.