Кевин де Бройне, Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/mancity

Сити вкара 6 за Купата на Лигата, Ливърпул – 3

Носителят на Купата на Лигата Манчестър Сити и Ливърпул се класираха на осминафиналите. Двата тима записаха очаквани победи, съответно над Уикъмб и Норич.

Манчестър Сити нямаше никакви проблеми с третодивизионния Уикъм и спечели с 6:1. Гостите поведоха в 22-ата минута чрез Брандън Халнан. Още до почивката обаче тимът на Пеп Гуардиола водеше с 3:1. Головете вкараха Кевин де Бройне (29), Рияд Марез (43) и Фил Фоудън (45). През второто полувреме за Сити се разписаха Феран Торес, още веднъж Марез и младокът Коул Палмър. Това е първо попадение на 19-годишния младок за клуба. Освен него играха още няколко футболисти от школата на тима – Конрад Еган-Райли, Люк Мбете, Финли Бърнс, Джош Уилсън-Есбранд и Ромео Лавиа.

Ливърпул се справи със съперник от Висшата лига – 3:0 над Норич, макар че резултатът леко лъже. Червените поведоха още в началото чрез Такуми Минамино. Норич можеше да изравни в края на първото полувреме, но Христос Цолис пропусна дузпа. В 50-ата минута Дивок Ориги вкара за 0:2, а в края Минамото се разписа за втори път за 0:3. И в двата тима имаше по девет промени в сравнение с мачовете през уикенда. Юрген Клоп пусна в игра младоците Кейди Гордън, Конър Брадли и Тайлър Мортън. Гордън е само на 16 години.

В Лондон КПР елиминира Евертън. В редовното време срещата завърши 2:2 и се стигна до дузпи. При тях Том Дейвис и карамелите отпаднаха.