Манчестър Сити - Аталанта

Сити вкара 5 на Аталанта, Дибала спаси Ювентус

Манчестър Сити записа трета поредна победа в груповата фаза на Шампионската лига. Тимът на Пеп Гуардиола отнесе Аталанта с 5:1. Така шампионът на Англия има пет точки аванс на върха пред Динамо Загреб и Шахтьор Донецк. Динамо и Шахтьор направиха 2:2 по-рано. Аталанта е без спечелена точка.

Гостите от Бергамо откриха чрез Малиновски в 28-ата минута. Той се разписа от дузпа. Радостта на Аталанта обаче бе бързо и рязко прекратена. Серхио Агуеро вкара за 1:1 в 34-ата минута. Четири по-късно аржентинецът обърна резултата – 2:1. Второто му попадение бе от дузпа.

Стърлинг вкара хеттрик за Сити за 11 минути

Героят за домакините през второто полувреме беше Рахийм Стърлинг. Той реализира хеттрик само за 11 минути. Първият му гол падна в 58-ата минута, третият – в 69-ата. Така Стърлинг вече има 16 попадения в 17 мача за клуба си и Англия този сезон. Освен това той асистира за първия гол на Агуеро и бе съборен за дузпата за втория.

Вечерта обаче далеч беше перфектна за Гуардиола. Първо Родри получи травма и напусна принудително. После пък Фил Фоудън бе изгонен за два жълти картона. А освен това тимът му изглеждаше несигурен с експерименталната защита от трима.

Дибала изведе Ювентус до 2:1 над Локомотив

Паоло Дибала вкара два късни гола, за да изведе Ювентус до обрат над Локомотив Москва. Гостите бяха повели още в 30 минута чрез Миранчук. Дибала обаче вкара в 77-ата и 79-ата минута за 2:1. Юве доминираше сериозно, но Гийерме спаси всичко, което можеше.

С трите точки бианконерите събраха 7, колкото има и Атлетико Мадрид. Дюшекчиите победиха с 1:0 Байер Леверкузен с късен гол на резервата Алваро Мората. Така Атлетико вече има 12 домакинства в Европа без загуба.