Нюкасъл - Манчестър Сити

Сити отпразнува титлата с рекорд и голово шоу

Манчестър Сити победи Нюкасъл Юнайтед с 4:3 като гост в мач от 37-ия кръг на Висшата лига. Това беше първи мач за Сити, след като стана шампион за трети път в последните четири сезона. Освен това отборът на Пеп Гуардиола постави нов рекорд. Шампионът спечели за 12-и пореден път като гост. Това не се беше случвало в нито една професионална дивизия в Англия.

На „Сейнт Джеймсис Парк“ двата тима бяха освободени от напрежение и направиха атрактивен двубой, изпълнен с обрати. Гуардиола даде шанс на вратата на Скот Карсън – почти 10 години след последния му мач в елита. Той обаче беше преодолян още в 25-ата минута от Емил Крахт – 1:0. Гостите направиха обрат до 42-та минута – разписаха се Жоао Кансело и Феран Торес. В допълнителното време на първата част обаче Жоелинтон изравни от дузпа.

В 62-та минута домакините отново поведоха чрез Джоузеф Уилок – 3:2. Той първо изпусна дузпа, но след това вкара топката при добавката. След луди четири минути обаче тимът на Пеп Гуардиола вече водеше с 4:3. И двете попадения вкара Феран Торес. Така той стана най-младият футболист с хеттрик за отбор, воден от Гуардиола.